O ośrodku
Rozmiar: A A A

Centrum Rehabilitacji TUKAN w Łabowej to ośrodek leczenia po incydentach neurologicznych, schorzeń i bólów kręgosłupa oraz dysfunkcji narządu ruchu. Oddany do użytku w 2011 roku. Kompleks otoczony jest parkiem i starorzeczem rzeki Kamienica. Bliskość z wszechobecną przyrodą i czystym powietrzem Beskidu Sądeckiego jest dodatkowym czynnikiem, dla którego warto rozważyć pobyt właśnie w naszym Centrum.

Rosnące oczekiwania klientów oraz coraz większa ich świadomość w zakresie procesu terapii, skłoniły nas do stworzenia miejsca, w którym profesjonalizm łączy się z miłą atmosferą. Na powierzchni około 4000 m kw. oddajemy naszym pacjentom profesjonalnie wyposażone gabinety terapeutyczne, salę gimnastyczną oraz całodobową opiekę medyczną wraz z wyżywieniem. W chwili obecnej dysponujemy pokojami trzy – i czteroosobowymi z ciepłym wystrojem wnętrz. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę o wysokim standardzie, Tv oraz internet bezprzewodowy. Dysponujemy także chronionym parkingiem podziemnym.

Leczenie rehabilitacyjne opieramy na indywidualnie dobranych dla Pacjenta zabiegach spośród ponad kilkudziesięciu różnych zabiegów i terapii leczniczych. Leczenie odbywa się w gabinetach zabiegowych, w których niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie ciepło i klimat domu, z nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. W leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, umożliwiamy konsultacje i badania wykonywane przez wysokiej klasy, doświadczonych lekarzy specjalistów. Dodatkowo posiadamy bogaty program terapeutyczny, który jest znaczącym wsparciem w procesie leczenia. Nasze terapie (turnusy lecznicze) pozwalają ujarzmić dolegliwości, a następnie odzyskać wigor i lepszą kondycję psychofizyczną. Pobyt w naszym ośrodku to olbrzymia szansa na szybki powrót do zdrowia i sprawnego życia.

Ambulatorium rehabilitacji - poza NFZ

Zaprasza wszystkich pacjentów posiadających skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty na zabiegi rehabilitacyjne. Poza rzetelnie wykonanymi zabiegami uzyskacie Państwo porady, jak najlepiej zadbać o swoją codzienną kondycję, korzystając z właściwie dobranych ćwiczeń i sprzętu.

Ośrodek dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej

Jest formą rehabilitacji dla pacjentów z wszelkiego rodzaju problemami i dysfunkcjami narządu ruchu, posiadającymi równocześnie szereg chorób dodatkowych - współistniejących. Rehabilitacja ogólnoustrojowa jest prowadzona pod kontrolą lekarza. Na ten rodzaj rehabilitacji nasi pacjenci powinni uzyskać skierowanie od swojego lekarza specjalisty lub z poradni rehabilitacyjnej.

Oddział stacjonarnej rehabilitacji neurologicznej

Przyjmuje pacjentów bezpośrednio po leczeniu szpitalnym w oddziałach neurologicznych, chorób wewnętrznych, neurochirurgicznych np. po udarach, wylewach , wypadkach, w zaostrzeniu choroby neurologicznej. Skierowanie w tych przypadkach wydaje oddział szpitalny. Na oddział rehabilitacji stacjonarnej może trafić także pacjent którego stan zdrowia wymaga całodobowej opieki medycznej, a kierowany jest przez lekarza specjalistę: neurologa ,neurochirurga lub rehabilitacji medycznej.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL)

Jest oddziałem, na którym opiekujemy się pacjentami przewlekle chorymi lub wymagającymi zakończenia leczenia szpitalnego pod kontrolą zespołu medycznego. Przyjmujemy tutaj pacjentów po pobycie na oddziale szpitalnym lub z domu, ale ze skierowaniem na ten oddział od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty.

Na podstawie przepisu prawa oraz umowy NFZ pobyt na tym oddziale jest częściowo odpłatny dla pacjenta w części dotyczącej zakwaterowania tj. wyżywienia, noclegu.

Poradnia neurologiczna

Służy pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. Oprócz wyznaczonych przez lekarza badań dodatkowych, uzyskacie Państwo porady, co należy robić by zadbać o swoje zdrowie. Lekarz specjalista poradni neurologicznej może rozpisać Państwu terapię rehabilitacyjną w ambulatorium, skierować do ośrodka dziennej rehabilitacji albo do oddziału stacjonarnej rehabilitacji.

Poradnia rehabilitacyjna

Zaprasza wszystkich pacjentów, którzy mają problemy w poruszaniu się lub czują się zagubieni i nie wiedzą jaka rehabilitacja będzie najbardziej skuteczna. Oprócz wyznaczonych przez lekarza badań dodatkowych, uzyskacie Państwo porady, co należy robić by zadbać o swoją codzienną kondycję korzystając z odpowiednich ćwiczeń i sprzętu. Lekarz specjalista poradni rehabilitacyjnej może rozpisać Państwu terapię rehabilitacyjną w ambulatorium lub skierować do ośrodka dziennej rehabilitacji albo do oddziału rehabilitacji stacjonarnej.

Po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej należy udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, pod którego opieką znajduje się pacjent.

Gdy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub na rozpoczęcie terapii w ramach ubezpieczenia NFZ Państwa nie zadawala, można ustalić wizytę lub rozpocząć każdą z wyżej wymienionych form rehabilitacji w ciągu ok. 2 dni odpłatnie.


Czas rehabilitacji oraz ilość zabiegów ograniczają przepisy Ministra Zdrowia oraz Prezesa NFZ, jednak w naszym Ośrodku możecie Państwo przedłużyć terapię odpłatnie.

Cennik terapii rehabilitacyjnych i zabiegów dostępny na naszej stronie.

Nowy Sącz

tel. 18 44 907 33
recepcja.ns@tukan.info.pl

Łabowa

tel. +48 18 479 10 80 - rejestracja
tel. +48 18 479 10 81 - informacja
recepcja.labowa@tukan.info.pl
2018, Copyright by: Tukan,
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Intellect.pl
Koncepcja:
,