Nowosądeckie Centrum Rehabilitacji TUKAN powstało w 2003 roku na obrzeżach Nowego Sącza w otoczeniu rzeki Kamienicy i lasów Beskidu Sądeckiego. W kompleksie tym leczymy schorzenia narządu ruchu.

Dla naszych Pacjentów, na powierzchni 1000m kw., oddaliśmy profesjonalnie wyposażone gabinety terapeutyczne, salę gimnastyczną, trzy-, cztero- i pięcioosobowe pokoje dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W ramach pobytu oferujemy Państwu całodzienne wyżywienie oraz stałą opiekę medyczną.

Leczenie rehabilitacyjne prowadzimy w pełnym zakresie opartym na indywidualnie dobranych dla Pacjenta zabiegach. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu zabiegów i terapii leczniczych. Leczenie odbywa się w miłej atmosferze, co łączy  w sobie ciepło i klimat domu, z nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. W leczeniu schorzeń neurologicznych i narządu ruchu, umożliwiamy konsultacje doświadczonych lekarzy specjalistów. Dodatkowo posiadamy bogaty program terapeutyczny, który jest znaczącym wsparciem w procesie leczenia. Zespół fizjoterapeutów i terapeutów dołoży wszelkich starań, aby powrót do pełnej aktywności przebiegał jak najszybciej. Nasze terapie (turnusy lecznicze) pozwalają uśmierzyć dolegliwości bólowe, a następnie odzyskać sprawność ruchową i lepszą kondycję psychofizyczną. Pobyt w naszym ośrodku to olbrzymia szansa na szybki powrót do zdrowia i sprawnego życia.

 

Zaprasza wszystkich pacjentów posiadających skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty na zabiegi rehabilitacyjne. Poza rzetelnie wykonanymi zabiegami uzyskacie Państwo porady, jak najlepiej zadbać o swoją codzienną kondycję, korzystając z właściwie dobranych ćwiczeń i sprzętu.

Świadczenie polegające na kompleksowej rehabilitacji wielonarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, schorzeń przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych, pulmonologicznych.

Przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

Świadczenia przeznaczone dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego, a w szczególności dla pacjentów po urazach, zabiegach operacyjnych.

 

Zajmuje się rozpoznawaniem, diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją wrodzonych i nabytych schorzeń występujących w obrębie narządu ruchu. Lekarz dobiera indywidualnie rodzaj zabiegów wskazany dla pacjenta.
Wizyta w poradni odbywa się na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (POZ) i wymaga wcześniejszej rejestracji.
Rejestracja odbywa się na podstawie zgłoszenia: osobistego, telefonicznego, lub za pośrednictwem osoby trzeciej. W dniu rejestracji wyznacza się termin i przybliżoną godzinę realizacji świadczenia oraz umieszcza się go na liście osób oczekujących. W uzasadnionych medycznie przypadkach lekarz specjalista może wydać skierowania na dodatkowe konsultacje, leczenie w innych Poradniach Specjalistycznych albo wystawić skierowanie do leczenia stacjonarnego Szpitala.

Służy pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. Oprócz wyznaczonych przez lekarza badań dodatkowych, uzyskacie Państwo porady, co należy robić by zadbać o swoje zdrowie. Lekarz specjalista poradni neurologicznej może rozpisać Państwu terapię rehabilitacyjną w ambulatorium, skierować do ośrodka dziennej rehabilitacji albo do oddziału stacjonarnej rehabilitacji.

Po skierowanie do poradni neurologicznej należy udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, pod którego opieką znajduje się pacjent.